Spodnie narciarskie

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Spodnie narciarskie mają charakterystycznie zwężone nogawki w dole oraz podcięcie na stopę i strzemiączko z gumy zapewniające lepsze układanie się nogawki na nodze i zabezpieczające przed jej wysuwaniem się z buta. Ten typ spodni jest również wygodny do wszelkich butów z wysoką cholewką, np. kozaków, śniegowców itp. Formę spodni narciarskich modelujemy na formie spodni podstawowych długich. Przygotować i wyciąć formę spodni podstawowych długich. Read the rest of this entry »

Spodnie piżamowe

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Formę spodni piżamowych modelujemy na formie spodni podstawowych długich. Przygotować i wyciąć formę przodu i tyłu spodni podstawowych długich. Na obydwu formach oznaczyć linię środka nogawki i linię kolana. Części formy opisać Na linii talii oznaczyć zmarszczenie, które uzyskamy w tyle przez wszycie gumy do szwów bocznych. i rozciąć wzdłuż linii środkowych. Read the rest of this entry »

Tylna część nogawki

Filed Under (Uncategorized) by admin on 13-09-2019

0

Od T 5 wykreślić lekko wypukłym łukiem linię biodra do punktu B. Modelującym łukiem wklęsłym wykreślamy wewnętrzną linię nogawki U 3+K2 0raz łukiem lekko wypukłym zewnętrzną boczną linię nogawki K3. Od T2 w lewo oznaczyć fałdkę o głębokości 2,5 cm. Długość zaszycia 4+4,5 cm. Formę kieszeni narysować na formie przodu spodni i odkalkować. Read the rest of this entry »

Spodnie krótkie z bawetem

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

Forma spodni krótkich z bawetem jest oparta na formie spodni podstawowych długich. Przygotować i wyciąć formę spodni podstawowych długich. Odciąć górę formy powyżej linii kolana. Oznaczyć linie środka nogawek i linię głębokości podkroju. Na arkuszu wykreślić linię poziomą, która będzie pokrywać się z linią głębokości podkroju, i do niej przykleić obie formy zwrócone do siebie bokami. Read the rest of this entry »

Kazde wlosy wymagaja innego grzebienia

Filed Under (Uncategorized) by admin on 12-09-2019

0

Każde włosy wymagają innego grzebienia. Im włosy są bardziej rzadkie, tym używanie gęstszego grzebienia jest bardziej usprawiedliwione. Jest rzeczą jasną, że grzebienie są bardziej użyteczne przy włosach długich. Jeżeli mamy do czynienia z włosami krótkimi (np. u mężczyzn) używanie szczotek może być zupełnie wystarczające. Read the rest of this entry »

Liczba ruchów przy szczotkowaniu rannym i wieczornym powinna sie wahac od 50 do 100

Filed Under (Uncategorized) by admin on 11-09-2019

0

Liczba ruchów przy szczotkowaniu rannym i wieczornym powinna się wahać od 50 do 100. Na zakończenie kilka słów na temat utrzymania w czystości grzebieni i szczotek. Pierwsza zasada: grzebieni ani szczotek nie wolno nikomu pożyczać. Muszą one służyć zawsze tylko jednej osobie. Oczyszczanie grzebieni powinno mieć miejsce co najmniej jeden raz w tygodniu wodą z mydłem i szczoteczką. Read the rest of this entry »

Uzywac mozna w zasadzie wszystkich srodków, z wyjatkiem wyraznie natluszczajacych

Filed Under (Uncategorized) by admin on 10-09-2019

0

Używać można w zasadzie wszystkich środków, z wyjątkiem wyraźnie natłuszczających. Korzystne działanie wywierają niekiedy szampony silnie wysuszające, z zawartością siarki, dziegcia lub pewnych ziół. Również płukanie włosów w ziołach daje dobre wyniki. Najlepiej używać odwaru z tataraku lub w połączeniu z rumiankiem i pokrzywą (w jednakowych ilościach). Płukanie takie zmniejsza łojotok, powoduje pewne jaśnienie włosów i ustępowanie łupieżu. Read the rest of this entry »

Szczególne znaczenie nalezy przypisac masazowi w walce z lysieniem

Filed Under (Uncategorized) by admin on 09-09-2019

0

Szczególne znaczenie należy przypisać masażowi w walce z łysieniem. Również jeżeli ze wskazań leczniczych wynika konieczność smarowania głowy środkami leczniczymi w postaci płynów, maści lub pomad, można za pomocą masażu ułatwić ich rozprowadzenie i wchłonięcie. Najlepszym sposobem masażu głowy jest, jak już wiemy, szczotkowanie. Szczotka, jak sobie przypominamy, rozprowadza wydzielinę gruczołów łojowych równomiernie po całych włosach, zapobiegając ich łamaniu się i nadając włosom sprężność i połysk, a także pomaga przy wywoływaniu przekrwienia: Jak więc widzimy, masaż tego rodzaju posiada jeszcze jedną dodatnią stronę – równomiernie natłuszcza całe włosy. Masaż ręczny głowy przypomina nieco ugniatanie ciasta, głównym bowiem ruchem takiego masażu jest przesuwanie skóry głowy w stosunku do podłoża. Read the rest of this entry »

Z czynników dzialajacych od wewnatrz organizmu nalezy wymienic: ciezkie choroby wyniszczajace i oslabiajace, a z dzialajacych z zewnatrz – szkodliwe dzialanie kosmetyków

Filed Under (Uncategorized) by admin on 07-09-2019

0

Z czynników działających od wewnątrz organizmu należy wymienić: ciężkie choroby wyniszczające i osłabiające, a z działających z zewnątrz – szkodliwe działanie kosmetyków. Te ostatnie zależy nie tylko od szkodliwego działania preparatu, ale również od zbyt częstego go stosowania. Np. jeżeli zbyt często myje się głowę i w ten sposób ciągle niszczy płaszcz tłuszczowy, dochodzi w końcu do zahamowania lub zmniejszenia wydzielania łoju, Wydzielanie łoju może także być zależne od bardzo skomplikowanych procesów hormonalnych, nerwowych i gospodarki witaminowej, których drobne zaburzenia odbijają się natychmiast na działalności gruczołów łojowych. W takich przypadkach włosy są suche, kruche, łatwo się łamią i tracą swoją elastyczność oraz giętkość, są matowe, bez połysku. Read the rest of this entry »

Szycie kanalików

Filed Under (Uncategorized) by admin on 05-09-2019

0

Szycie kanalików . Kanaliki, stosujemy wówczas, gdy chcemy wdać nadmiar tkaniny przez wciągnięcie gumy, tasiemki lub sznureczka. Wciąganie gumy. Założyć brzeg tkaniny na szerokość odpowiadającą wciąganej gumie i następnie przestębnować obręb. Wciągnąć gumę i umocować jej końce. Read the rest of this entry »